اداره بهداشت و درمان- درباره اداره
درباره اداره

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/12/6 | 

اداره بهداشت و درمان

اداره بهداشت و درمان به منظور تامین سلامت و بهداشت دانشجویان ایجاد گردیده است. کادر درمانی و بهداشتی این اداره شامل متخصصین داخلی، چشم پزشکی ، دندانپزشکی، پزشک عمومی و بهداشت محیط می باشد.

دانشجویان گرامی جهت آگاهی از برنامه زمان بندی فعالیت پزشکان در طی هفته، نوبت دهی و هم چنین اطلاعیه های مربوط به اداره فوق، تازه ها و مقالات پزشکی میتوانند به پایگاه اینترنتی به آدرس www.iust.ac.ir بخش معاونت دانشجوئی – امور دانشجویان –ادارات تابعه –اداره بهداشت و درمان مراجعه نمایند.

تذکر ۱: دانشجویان گرامی می توانند از تعرفه دانشجوئی بابت هزینه های درمانی بهره مند گردند.

تذکر ۲: دانشجویانی که سنوات تحصیلی آنان به پایان رسیده باشد به صورت ازاد پذیرش می شوند.

  بخش اورژانس

در این بخش ویزیت بیماران توسط پزشک و در صورت نیاز بستری موقت بیماران و نیز خدماتی از قبیل پانسمان، سرم تراپی، نوار قلب و سایر خدمات سرپائی انجام میگیرد.این بخش از ساعت شروع کار اداری لغایت پایان وقت اضافه کاری دانشگاه آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد. در این بخش یک دستگاه آمبولانس در صورت نیاز نسبت به اعزام بیماران به بیمارستان طرف قرارداد مبادرت می نماید. تماس با اورژانس دانشگاه با شماره داخلی ۳۱۰۰ و یا مستقیم ۷۷۲۴۰۴۶۳ امکان پذیر  می باشد.

پزشک عمومی

این بخش از ساعت شروع کار اداری لغایت پایان وقت اضافه کاری آماده ویزیت بیماران می باشد.

دندانپزشکی

این بخش با ارائه خدمات دندانپزشکی شامل خدمات عمومی دندانپزشکی، رادیوگرافی و برخی خدمات تخصصی در تمام ایام هفته، (با تعیین وقت قبلی شنبه هر هفته از ساعت ۱۴-۱۳از طریق وب سایت معاونت دانشجوئی http://sta.iust.ac.ir) آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.

شماره تلفن ۲۴۲۵ آماده پاسخگوئی به مراجعین محترم در واحد دندانپزشکی می باشد.

متخصص داخلی 

متخصص داخلی هفته ای یک روز آماده ارائه خدمات به دانشجویان گرامی می باشد.

متخصص چشم پزشکی

 خدمات این بخش توسط متخصص چشم پزشکی و اپتومتریست هفته ای یک روز ارائه می گردد و از طریق سامانه نوبت دهی http://darman.iust.ac.ir آماده رائه خدمات به مراجعین می باشد

داروخانه

این واحد در طی ساعات اداری آماده ارائه داروهای تجویز شده پزشکان بهداری به دانشجویان می باشد.

مراجعین محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه زمانبندی پزشکان و نحوه نوبت دهی بخش های مختلف مرکز بهداشت و درمان می توانند با مراجعه به سایت امور دانشجویان و یا با شماره تلفن ۲۴۲۰ تماس حاصل نمایند.
بهداشت محیط
این بخش در ساعات اداری در زمینه بهداشت آب و فاضلاب، بهداشت مواد غذایی، مبارزه با حشرات وجوندگان، دفع مواد زاید و تفکیک زباله و....آماده ارائه خدمات می باشد.

طرح پایش سلامت دانشجویان

این طرح توسط اداره بهداشت و مشاوره پزشکی دانشگاه انجام می پذیرد که اطلاعات آن به شرح ذیل می باشد:

هدف طرح : سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود و غربالگری بیماری‌ها، پیگیری و تشکیل پرونده بهداشتی درمانی و صدور کارت سلامت

زمان اجرا : از نیمه دوم مهر ماه و حداکثر به مدت ۳ ماه می باشد.

نحوه اجرا :هر هفته اختصاص به یک دانشکده خاص داشته ، دانشجویان آن دانشکده موظفند طبق برنامه زمان بندی و اعلام شده جهت تشکیل پرونده و انجام معاینات پزشکی به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه نمایند.

در پایان کلیه اطلاعات پزشکی به نرم افزار ارائه شده از طرف وزارت علوم وارد و نتایج حاصل از طرح شامل جمع بندی اقدامات انجام شده و غربالگری بیماری های قابل پیگیری و ادامه درمان آنها به وزارت علوم ارسال می گردد. تذکر: دانشجویانی که نسبت به انجام طرح سلامت و تکمیل پرونده بهداشتی – درمانی اقدام ننمایند از ثبت نام آنها در ترم بعد جلوگیری خواهد شد.

تماس با اداره بهداشت و مشاوره درمانی

تلفن: شماره داخلی ۲۴۲۰ و مستقیم ۷۷۲۴۰۴۶۳

و صرفا در مواقع اورژانس داخلی ۳۱۰۰

آدرس: ضلع شمالی دانشگاه، مقابل سلف سرویس برادران


 

نشانی مطلب در وبگاه اداره بهداشت و درمان:
http://idea.iust.ac.ir/find-131.19173.62848.fa.html
برگشت به اصل مطلب